آب اکسیژنه

آب اکسیژنه

5/5 - (2 امتیاز)

آب اکسیژنه – Hydrogen Peroxide

 

مشخصات کلی آب اکسیژنه:

فرمول مولکولی

 • H2O2

مترادف

 • آب اکسیژنه
 • پرهیدرول
 • اکسیدول
 • دی اکسید هیدروژن

وزن مولکولی

 • 34.015 گرم در مول

هیدروژن پراکسید چیست؟

هیدروژن پراکسید یک ماده اکسید کننده و اکسید کننده با فعالیت ضدعفونی کننده ، ضد ویروسی و ضد باکتری است. با شستشو و غرغره یا استفاده موضعی ، پراکسید هیدروژن فعالیت اکسید کننده خود را انجام داده و رادیکال های آزاد تولید می کند که منجر به آسیب اکسیداتیو به پروتئین ها و لیپیدهای غشایی می شود. این ممکن است عوامل بیماریزا را غیرفعال کرده و از بین ببرد و از شیوع عفونت جلوگیری کند.

پراکسید هیدروژن مایعی بی رنگ در دمای اتاق با طعم تلخ است. مقادیر کمی پراکسید هیدروژن گازی به طور طبیعی در هوا رخ می دهد. پراکسید هیدروژن ناپایدار است و با آزاد شدن گرما به راحتی به اکسیژن و آب تجزیه می شود. اگرچه غیر قابل اشتعال است ، اما یک عامل اکسید کننده قدرتمند است که می تواند در صورت تماس با مواد آلی باعث ایجاد احتراق خود به خودی شود. پراکسید هیدروژن در بسیاری از خانواده ها با غلظت کم (3-9٪) برای کاربردهای دارویی و به عنوان سفید کننده لباس و مو یافت می شود. در صنعت ، پراکسید هیدروژن در غلظت های بالاتر به عنوان سفید کننده برای منسوجات و کاغذ ، به عنوان یک جز از سوخت موشک و برای تولید لاستیک کف و مواد شیمیایی آلی استفاده می شود.

پراکسید هیدروژن ، در دمای پایین به صورت جامد بلوری ظاهر می شود. بویی کمی تند و تحریک کننده دارد. در سفید سازی و معطر سازی منسوجات ، خمیر چوب ، مو ، خز و غیره به عنوان منبع پراکسیدهای آلی و معدنی استفاده می شود. صنعت کاغذ و کاغذ؛ نرم کننده ها سوخت موشک؛ اسفنج لاستیکی؛ تولید گلیسرول ؛ آنتی کلر رنگرزی آبکاری آبکاری ضد عفونی کننده معرف آزمایشگاهی؛ اپوکسیداسیون هیدروکسیلاسیون اکسیداسیون و کاهش کنترل ویسکوزیته برای نشاسته و مشتقات سلولز. تصفیه و تمیز کردن فلزات ؛ عامل سفید کننده و اکسید کننده در غذاها. عامل خنثی کننده در تقطیر شراب ؛ ضد عفونی کننده بذر جایگزین کلر در تصفیه آب و فاضلاب است. (EPA ، 1998).

مواد مصرف

پراکسید هیدروژن یک ضد عفونی کننده ملایم است که برای جلوگیری از عفونت بریدگی ، خراش و سوختگی جزئی روی پوست استفاده می شود. همچنین ممکن است به عنوان دهان شویه برای کمک به از بین بردن مخاط یا از بین بردن سوزش جزئی دهان استفاده شود (به عنوان مثال ، به دلیل شپشک / برفک ، التهاب لثه). این محصول هنگامی که به ناحیه آسیب دیده وارد می شود با آزاد سازی اکسیژن کار می کند. آزاد شدن اکسیژن باعث کف شدن می شود ، که به از بین بردن پوست مرده و تمیز کردن منطقه کمک می کند. این محصول نباید برای درمان زخم های عمیق ، گزش حیوانات یا سوختگی های جدی استفاده شود

نحوه استفاده از محلول پراکسید هیدروژن

همه راهنمایی های موجود بر روی بسته بندی محصول را دنبال کنید. اگر سوالی داشتید ، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

از استفاده در چشم و استفاده از آن در قسمتهای وسیعی از پوست خودداری کنید.

اگر از این محصول روی پوست استفاده می کنید ، ناحیه آسیب دیده را قبل از استفاده تمیز کنید. مقدار کمی از محصول را روی ناحیه آسیب دیده بمالید ، معمولاً 1 تا 3 بار در روز یا طبق دستور پزشک. اگر بعد از استفاده از این محصول باند زده اید ، بگذارید ابتدا ناحیه خشک شود.

اگر از این محصول به عنوان دهان شویه استفاده می کنید ، قبل از استفاده با مقدار مساوی آب مخلوط کنید. حداقل 1 دقیقه در دهان خود را روی ناحیه آسیب دیده بچرخانید ، سپس بیرون بریزید. این محصول را قورت ندهید. طبق دستور دندانپزشک یا پزشک تا 4 بار در روز بشویید.

به طور منظم از این محصول استفاده کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. برای کمک به یادآوری ، هر روز در همان زمان (ساعت) از آن استفاده کنید. اگر وضعیت شما طی 7 روز بهبود نیافته یا بدتر شد ، به پزشک خود بگویید. اگر فکر می کنید ممکن است یک مشکل جدی پزشکی داشته باشید ، سریعاً به دنبال مراقبت پزشکی باشید

اثرات جانبی

ممکن است قرمزی ، سوزش یا تحریک در محل برنامه ایجاد شود. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض ، سریعاً با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

اگر پزشک شما را به استفاده از این محصول راهنمایی کرده است ، به یاد داشته باشید که وی قضاوت کرده است که سود شما بیش از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

استفاده از این دارو را متوقف کرده و در صورت مشاهده علائم عفونت پوستی (به عنوان مثال گرما ، حساسیت ، چرک) به پزشک خود اطلاع دهید. واکنش آلرژیک بسیار جدی به این محصول نادر است. با این حال ، در صورت مشاهده علائم زیر در واکنش آلرژیک جدی ، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید: بثورات پوستی ، خارش / تورم (به ویژه در صورت / زبان / گلو) ، سرگیجه شدید ، مشکل تنفس.

این لیست کاملی از عوارض جانبی احتمالی نیست. در صورت مشاهده سایر عوارض ذکر شده در بالا ، باید با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

موارد احتیاط

قبل از استفاده از پراکسید هیدروژن ، در صورت حساسیت به آن به پزشک یا داروساز اطلاع دهید. یا اگر آلرژی دیگری دارید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد ، که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

استفاده از این محصول در دوران بارداری بی خطر است.

بعید است که این محصول به شیر مادر منتقل شود. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

فعل و انفعالات

اگر از این محصول تحت نظر پزشک خود استفاده می کنید ، پزشک یا داروساز شما ممکن است از قبل در مورد هرگونه تداخل دارویی احتمالی آگاه بوده و شما را برای آنها تحت نظر داشته باشد. قبل از اینکه ابتدا با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید ، دوز دارو را شروع ، متوقف یا تغییر ندهید.

لیستی از تمام داروهای خود را با خود نگه دارید و لیست را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید.

مصرف بیش از حد

این دارو ممکن است در صورت بلعیدن مضر باشد. اگر کسی بیش از حد مصرف کرده و علائم جدی مانند از دست دادن یا مشکل تنفس دارد ، با شماره 911 تماس بگیرید. در غیر این صورت ، بلافاصله با یک مرکز کنترل سم تماس بگیرید. ساکنان ایالات متحده می توانند با مرکز کنترل مسمومیت محلی خود از طریق شماره 1-800-222-1222 تماس بگیرند. ساکنان کانادا می توانند با مرکز کنترل سم استان تماس بگیرند.

دوز از دست رفته

اگر از این محصول طبق برنامه منظم استفاده می کنید و دوز مصرفی را فراموش کرده اید ، به محض یادآوری از آن استفاده کنید. اگر نزدیک زمان دوز بعدی است ، از دوز فراموش شده صرف نظر کنید. از دوز بعدی خود در زمان معین استفاده کنید. دوز را برای جبران دو برابر نکنید.

ذخیره سازی

به اطلاعات ذخیره سازی چاپ شده روی بسته مراجعه کنید. اگر در مورد نگهداری سوالی دارید ، از داروساز خود س askال کنید. تمام محصولات دارویی را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

داروها را به پایین توالت نریزید و آنها را در یک فاضلاب بریزید ، مگر اینکه به شما دستور داده شود. به درستی این محصول را در زمان انقضا یا دیگر نیازی به آن بریزید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دور ریختن محصول با خیال راحت ، با داروساز یا شرکت محلی دفع زباله مشورت کنید.

22 استفاده سالم برای پراکسید هیدروژن (و موارد کمی که باید از آنها اجتناب کنید)

حداقل برای یک قرن ، هیدروژن پراکسید به عنوان یک تمیز کننده فوق العاده توسط همه از زنان خانه دار گرفته تا جراحان ارتوپدی به طور گسترده ای استفاده می شود. اما کدام علم استفاده می شود و هنوز هم مورد حمایت علم جامد است و کدام یک را باید منسوخ – یا حتی خطرناک بدانید؟

هشدار اسپویلر: پراکسید هیدروژن دیگر برای زخم یا مراقبت از پوست توصیه نمی شود زیرا پزشکان کشف کرده اند که می تواند منجر به عوارض خطرناکی شود و می تواند زمان بهبودی را کند کند ، اما هنوز راه های زیادی وجود دارد که می تواند برای شما مفید و مفید باشد.

پراکسید هیدروژن ممکن است در بطری قهوه ای رنگی کهنه به نظر می رسد – اما قطعاً یک درمان خانگی طبیعی نیست این یک منبع شیمیایی خانگی است.

درست است که فقط با افزودن یک مولکول اکسیژن اضافی از آب متفاوت است. اما این مولکول اضافی آن را به یک اکسید کننده قدرتمند تبدیل می کند. این دلیل آن است که پراکسید هیدروژن بسیار پاک کننده همه کاره است ، و همچنین به همین دلیل است که شما باید با احتیاط از آن برای افراد و حیوانات خانگی استفاده کنید. پراکسید هیدروژن در اثر تماس با هوا و آب به سرعت و به راحتی تجزیه می شود ، بنابراین ایمن تر از مواد شیمیایی کلر است.

آیا می تواند به همان اندازه موثر ، مثلاً سفید کننده ، تمیز شود؟
 • طبق منبع معتبر مراکز کنترل بیماری (CDC) ، پراکسید هیدروژن مخمرها ، قارچ ها ، باکتری ها ، ویروس ها و هاگ کپک را از بین می برد.
 • CDC غلظت های خاصی را که شما نیاز دارید و مدت زمانی که باید آنها را بکشید تا موجودات مختلف را از بین ببرد ، لیست می کند.

در اینجا نحوه استفاده از این ماده شیمیایی رایج برای پاکسازی ایمن بدن و خانه وجود دارد.

در آشپزخانه شما

 1. ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید

برای از بین بردن کپک و کپک در ماشین ظرفشویی خود ، قسمتهای پیچیده ماشین ظرفشویی خود را در جایی که رطوبت می تواند مدتها بعد از اتمام چرخه باقی بماند ، اسپری کنید – در چین های مهر و موم لاستیک ، تله ها و شکاف های سبد ظروف.

یک مطالعه معتبر از ماشین ظرفشویی های مسکونی در سال 2016 نشان داد که 83 درصد از ماشین های ظرفشویی مورد آزمایش از نظر قارچ مثبت هستند و 47 درصد از ماشین های ظرفشویی آزمایش شده حاوی مخمر سیاه E. dermatitidis هستند که می تواند برای انسان مضر باشد. E. dermatitidis در درجه اول در مهر و موم های لاستیکی ماشین ظرفشویی تشخیص داده شد.

یا اگر تمایل دارید یک روز آبگرم به این دستگاه سخت کوش بدهید ، از آب اکسیژنه ، جوش شیرین و روغنهای اساسی برای تهیه “بمب” ماشین ظرفشویی معطر استفاده کنید.

 1. سینک ظرفشویی خود را بشویید

بسیاری از وبلاگ های مراقبت از منزل این روش را برای تمیز کردن سینک آشپزخانه شما توصیه می کنند: سطح سینک ظرفشویی خود را مرطوب کنید ، سپس آن را با جوش شیرین پاشیده شده روی اسفنج پاک کنید. وقتی تمام سطح را مالش دادید ، 3 درصد پراکسید هیدروژن را روی سطح آن بریزید و اجازه دهید قبل از شستشو تمیز بماند.

 1. پیشخوان ها و تخته های برش را ضد عفونی کنید

طبق The Extended University University Ohio ، تمیز کردن پیشخوان ها با آب اکسیژنه رقیق نشده در از بین بردن باکتری E. coli و سالمونلا بر روی سطوح سخت مانند پیشخوان زمانی که اجازه می دهد به مدت 10 دقیقه در دمای اتاق بماند ، موثر است.

وب سایت نوساز مشهور باب ویلا توصیه می کند 10 دقیقه در 3 درصد پراکسید هیدروژن بخیسانید تا میکروب ها را در تخته های برش چوبی از بین ببرید.

 1. سبزیجات را بشویید – و ماندگاری آنها را افزایش دهید

باغبانان ارگانیک توصیه می کنند از 1/4 فنجان 3 درصد پراکسید هیدروژن در هر گالن آب برای از بین بردن باکتری های سبزیجات استفاده کنید. اگر سبزیجات پوست ظریف مانند کاهو را می شوید ، فقط 20 دقیقه خیس بخورید و سپس بشویید.

هویج ، سیب زمینی و سایر سبزیجات با پوست سخت را می توان 30 دقیقه قبل از شستشو و خشک شدن خیس کرد. از آنجا که باکتری ها باعث قهوه ای شدن سبزیجات و میوه ها می شوند ، اعتقاد بر این است که یک وان حمام پراکسید هیدروژن باعث می شود که آنها در یخچال شما تازه بمانند

 1. ظروف آشپزی را بشویید

اگر ورق ها ، قابلمه ها و قابلمه های کلوچه شما یک لایه قهوه ای پخته شده دارد ، جیل نیستول از وبلاگ One Good Thing توصیه می کند که آنها را با جوش شیرین بپاشید ، سپس اسپری سودا با 3 درصد پراکسید هیدروژن باعث بازیابی آنها می شود. قبل از از بین بردن خرابکاری ، اجازه دهید 1 تا 3 ساعت خیس بخورد.

 1. میکروب های سطل زباله را از بین ببرید

بعد از شستن سطل آشغال با آب و صابون ، تمام ظرف را با محلول 1: 1 پراکسید هیدروژن و آب بپاشید. اجازه دهید سطل زباله برای چند ساعت در برابر آفتاب خشک شود. همانطور که پراکسید سطوح را تمیز می کند ، به حذف میکروب از سطل زباله نیز کمک می کند.

 1. توالت خود را عمیق تمیز کنید

با توجه به منبع CDCTrusted ، پراکسید هیدروژن در از بین بردن میکروارگانیسم ها ، از جمله باکتری ها ، مخمرها ، قارچ ها ، ویروس ها و هاگ ها موثر است ، و این گزینه خوبی برای تمیز کردن حمام شما است.

برای تمیز کردن توالت خود ، 1/2 فنجان 3 درصد آب اکسیژنه را به کاسه دستشویی خود اضافه کنید تا میکروب ها را از بین ببرد و سطح توالت را روشن کند. لازم است آن را 20 دقیقه در کاسه بگذارید تا از مزایای کامل آن بهره مند شوید.

 1. آینه ها و سطوح شیشه ای را بدرخشید

محلول 1: 1 آب و پراکسید هیدروژن را روی سطح شیشه بپاشید ، سپس با حوله های کاغذی ، پارچه ای بدون پرز یا روزنامه برای تمیز کردن بدون رگه پاک کنید.

 1. کپک را از بین ببرید

کپک و کپک در محیط مرطوب غرفه دوش می تواند به سرعت جمع شود.

برای از بین بردن آنها بدون نیاز به تنفس در بخارات سم سفید ، با 3 درصد پراکسید هیدروژن رقیق نشده اسپری کرده و اجازه دهید 30 دقیقه بماند. شستشو پراکسید باعث از بین رفتن قالب و کپک می شود ، اما ممکن است هنوز لازم باشد لکه هایی را که از خود به جای گذاشته اند پاک کنید.

 1. ظروف چینی قدیمی را سفید کنید

اگر سینک ظرفشویی پایه چینی شما زرد شده است ، می توانید با مالش دادن سطح ظرفشویی مرطوب شده توسط جوش شیرین ، سپس با اسفنج اشباع شده با 3 درصد پراکسید هیدروژن آن را روشن کنید.

 1. تمیز کردن حمام

برای تمیز کردن هفتگی دوش و وان حمام فایبرگلاس ، از 1 فنجان جوش شیرین ، 1/4 فنجان سرکه سفید ، بعلاوه یک یا دو قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن یک خمیر کف تهیه کنید. وقتی حباب ها فروکش کردند ، سطح دوش را با مخلوط تمیز کنید.

 1. لکه ها را پاک کنید

کارگروه محیط زیست پراکسید هیدروژن را به عنوان یک روش موثر برای از بین بردن لکه های چمن ، لکه های خون و نوشیدن لکه هایی مانند میوه ، آب و شراب توصیه می کند. سعی کنید تمیزکننده را از قسمت عقب پارچه آغشته کنید تا شروع شود.

 1. سفیدپوشهای موذی را روشن کنید

اگر تی شرت ها ، ملحفه ها و حوله های شما رنگ خاکستری و تیره ای به خود بگیرد ، Nystul راه حل نیز دارد.

سفید کننده اکسیژن خود را با ترکیب 1/2 فنجان جوش شیرین درست کنید – نکته: این همان جوش شیرین نیست – و 1/2 فنجان پراکسید هیدروژن. چرخه را شروع کنید ، اجازه دهید لباسشویی پر شود و قبل از اتمام چرخه لباس را برای چند ساعت خیس کنید تا سفید شود و ضد عفونی شود.

 1. دانه های سالم را جوانه بزنید

مطالعات متعدد نشان داده است که خیساندن بذرها در 1 تا 3 درصد پراکسید هیدروژن می تواند لایه دانه را نرم کرده و جوانه زنی را آغاز کند. اگر می خواهید احتمال عملکرد خوب گیاه را افزایش دهید ، می توانید بذرها را به مدت 20 دقیقه قبل از کاشت در پراکسید هیدروژن خیس کنید.

 1. جلبک ها را از آب حوضچه خود پاک کنید

اگر آب یا استخر کوی دارید ، می توانید با خیال راحت آب را تصفیه کنید تا جلبک های مضر را کاهش داده یا از بین ببرید. کارشناسان باغبانی در Get Busy Gardening از 1/2 فنجان 3 درصد پراکسید هیدروژن برای پاکسازی حوضچه 90 گالنی استفاده کردند.

 1. گیاهان مبتلا به عفونت قارچی را درمان کنید

اگر سبزیجات باغچه شما از کپک پودری یا سایر عفونت های قارچی رنج می برند ، می توانید با محلول پراکسید هیدروژن آنها را اسپری کنید تا از شر قارچ خلاص شوند.

4 قاشق چای خوری آب اکسیژنه را در یک پیمانه آب مخلوط کرده و گیاه را اسپری کنید. غلظت های قوی تر می تواند برگ های ظریف را بسوزاند ، بنابراین از آن با قدرت کامل استفاده نکنید.

برای حیوانات خانگی شما

اکثر دامپزشکان دیگر استفاده از پراکسید هیدروژن را برای تمیز کردن زخم های حیوان خانگی خود توصیه نمی کنند ، هر چقدر آسیب کوچک باشد.

     17.  استفراغ سگهای مسموم را القا کنید

اگر حیوان خانگی شما چیزی سمی خورده است ، دامپزشک ممکن است به شما توصیه کند از آب اکسیژنه برای استفراغ حیوان استفاده کنید.

 1. جعبه بستر را تمیز کنید

برای از بین بردن بو و ضد عفونی کردن جعبه بستر گربه ، بستر را خالی کنید ، ظرف را با صابون و آب داغ بشویید و سپس با پراکسید تمام قدرت کاملاً اسپری کنید. قبل از شستشو ، خشک شدن و جایگزینی بستر بگذارید 15 دقیقه بماند.

برای سلامتی شما
 • سازمان غذا و دارو (FDA) آب اکسیژنه را در دوزهای پایین برای انسان به عنوان “به طور کلی بی خطر” (GRAS) طبقه بندی می کند. اما FDA هشدار می دهد که دریافت پراکسید هیدروژن روی پوست ممکن است باعث تحریک ، سوزش و تاول شود.
 • اگر آن را در چشم خود ببینید ، می تواند باعث سوزش یا سایش قرنیه شما شود.
 • نفس کشیدن در آن با غلظت های بالاتر می تواند باعث تحریک مجاری تنفسی ، تنگی قفسه سینه ، گرفتگی صدا یا تنگی نفس شود. و بلعیدن پراکسید هیدروژن ، به ویژه در غلظت های بالاتر ، می تواند باعث استفراغ ، التهاب یا آسیب به اندام های توخالی شود.
 • پراکسید هیدروژن یک بار به عنوان ضد عفونی کننده در زخم ها و آسیب های سطحی استفاده می شد. امروز به همین منظور توصیه نمی شود. در حالی که باکتری ها را از بین می برد ، برخی از منابع معتبر نشان داده اند که می تواند برای فیبروبلاست ها مضر باشد ، سلولهایی که بدن شما برای بهبودی به آنها احتیاج دارد.
 • نظرات پزشکی متفاوت است ، اما پزشکان در کلینیک مایو اکنون می گویند ما نباید از آن برای تمیز کردن بریدگی ها و زخم ها استفاده کنیم.
پوست خود را با آن روشن نکنید

متخصصان پوست ممکن است از آب اکسیژنه برای درمان برخی از بیماری های پوستی استفاده کنند ، اما این یک روش ایمن برای سبک سازی هایپر پیگمانتاسیون در استفاده در خانه در نظر گرفته نمی شود. این خطرات بیشتر از هرگونه فواید بالقوه است ، خصوصاً به دلیل اینکه روش های دیگری برای روشن شدن لکه های تیره روی پوست وجود دارد.

از آن برای درمان آکنه استفاده نکنید

بله ، این باعث حباب و گاز و از بین بردن باکتری ها از جمله باکتری های ایجاد کننده آکنه می شود. اما یک مطالعه در سال 2005 نشان داد که پراکسید هیدروژن همچنین می تواند منجر به تشکیل اسکار شود ، بنابراین استفاده مستقیم از آن بر روی آکنه ایده خوبی نیست.

به طور کلی ، استفاده از پراکسید هیدروژن بر روی پوست به هیچ وجه ایده خوبی نیست – حتی اگر وب سایت های زیادی از آن به عنوان یک کمک بهداشتی و آرایشی استفاده می کنند ، از سفید کردن ناخن ها تا نرم شدن پینه های پاشنه پا شما می توانند کاری کنند.

 1. از آن برای تمیز کردن مسواک و نگهدارنده خود استفاده کنید

انجمن دندانپزشکی آمریکا می گوید مسواک ها می توانند در معرض کلی فرم مدفوع و سایر باکتری های حمام قرار بگیرند. مقادیر ناچیز این باکتری ها معمولاً مشکلی در سلامتی ایجاد نمی کنند ، اما اگر می خواهید در امان باشید ، مسواک خود را با پراکسید هیدروژن آغشته کنید.

مطالعه ای در سال 2009 نشان داد که شستشو در آب اکسیژنه میزان باکتری را 85 درصد کاهش می دهد.

 1. از آن برای استریل كردن برس های آرایش استفاده كنید

پس از شستن آرایش اضافی از روی برس های خود با یک شامپوی ملایم ، موها را به مدت 10 دقیقه در یک کاسه آب با یک قاشق چای خوری 3 درصد پراکسید هیدروژن خیس کنید. همچنین می توانید از آن برای تمیز کردن لنت های فر مژه استفاده کنید. برای محافظت از چشمان خود ، باقی مانده را کاملاً بشویید.

 1. دندان های خود را سفید کنید

این روزها لبخند درخشان تقریباً در لیست کارهای همه افراد است و بازار مملو از محصولاتی است که از پراکسید هیدروژن برای سفید شدن دندان استفاده می کنند. غلظت متفاوت است.

برخی از محصولات موجود از دندانپزشکان ممکن است حاوی 10 درصد پراکسید هیدروژن باشند. SourceTrusted Source نشان می دهد که این محصولات در صورت استفاده صحیح موثر و بی خطر هستند.

22- فکر کنید که یک حرفه ای موهای شما را روشن کند

پراکسید هیدروژن به طور کلی در رنگ موهای تجاری بی خطر تلقی می شود ، اگرچه منبع تحقیق معتبر نشان می دهد که سوختگی های شیمیایی جدی حتی در یک سالن حرفه ای نیز ممکن است رخ دهد.

رنگ مو با پراکسید اگر زیاد از مو استفاده کنید می تواند به مو آسیب برساند ، بنابراین برای تهیه برنامه ای که از مو و پوست شما محافظت کند با یک آرایشگر آموزش دیده صحبت کنید.

برای خرید آب اکسیژنه اینجا را کلیک کنید

پراکسید هیدروژن درجه غذایی
 • بطری قهوه ای رنگی حاوی 3 درصد آب اکسیژنه است ، اما غلظت های بسیار بیشتری در بازار وجود دارد ، از جمله 35 درصد پراکسید هیدروژن در مواد غذایی.
 • در حالی که آب اکسیژنه با درجه غذایی به طور گسترده ای به عنوان درمانی برای بیماری هایی مانند سرطان ، لوپوس و دیابت مورد بحث قرار گرفته است ، این استفاده ها با نظر پزشکان و پزشکان پشتیبانی نمی شوند.
 • از پراکسید هیدروژن برای درمان یا تلاش برای درمان هر یک از این موارد استفاده نکنید. انجام این کار می تواند مشکلات جدی در سلامتی ایجاد کند و حتی می تواند کشنده باشد. پراکسید هیدروژن یک ماده شیمیایی خانگی است که می تواند با خیال راحت برای اهداف مختلف تمیز کردن در خانه شما استفاده شود. اگرچه زمانی برای ضد عفونی بریدگی و زخم معمولاً مورد استفاده قرار می گرفت ، اما امروزه به همین منظور توصیه نمی شود.
 • پراکسید هیدروژن می تواند احتمال بیمار شدن شما را در صورت استفاده برای ضد عفونی کردن سطوح ، تولید و سایر موارد در خانه کاهش دهد. آن را بر روی پوست خود استفاده نکنید ، آن را قورت ندهید ، و سعی نکنید غلظت های زیادی از پراکسید هیدروژن با کیفیت مواد غذایی را برای درمان بیماری انجام دهید. هنگامی که به درستی استفاده شود ، پراکسید هیدروژن هنوز یک ضدعفونی کننده و کمک کننده بهداشت خانگی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *