اسید فسفریک

اسید فسفریک

5/5 - (1 امتیاز)

خرید اسید فسفریک :

اسید فسفریک یک اسید معدنی است که از جمله موادشیمیایی پرکاربرد و پرمصرف بعد از اسید سولفوریک و سدیم هیدروکسید در جهان است.

اسید فسفریک عمدتا برای تولید کودهای کشاورزی مانند مونو آمونیوم فسفات و مونو پتاسیم فسفات و خوراک دام نظیر مونو کلسیم فسفات و دی کلسیم فسفات است.

این اسید همانطور که گفته شد یک ترکیب معدنی است و جز اسید های نجیب و بی خطر محسوب میشود و مانند اسید نیتریک و دیگر اسید ها خوردگی و سوزندگی ندارد.

از متداول ترین درصدهای این اسید میتوان به اسید فسفریک خوراکی که شفاف و خوراکی است و خلوص 85 درصد را داراست.

اسید صنعتی رنگی سبز دارد و خلوص آن 54درصد است که عمدتا به اسید فسفریک رازی در بازار مشهور است.

خرید اسید فسفریک رازی :

اسید فسفریک رازی یک اسید صنعتی است که خلوص این اسید 48 الی 54 درصد متفاوت است. البته غلظت فسفر محلول آن 80 درصد حجمی است برای محاسبه غلظت فسفر میتوانید چگالی این اسید را در خلوص این اسید ضرب کنید تا به صورت تقریبی میزان فسفر محلول مشخص شود.

اسید فسفریک رازی دارای چگالی 1.6 گرم بر سانتی متر مکعب است که اگر ما این عدد را در 50 حد وسط خلوص اسیدیته ضرب کنیم چیزی حدود 80 درصد فسفر میشود که درصد مناسبی در بین دیگر اسید فسفریک صنعتی در داخل بازار است.

از معایب اسید فسفریک رازی نیز میشود به موارد زیر اشاره داشت :

رنگ غیر شفاف (سبز لجنی) نسبت به اسید فسفریک 85 درصد خوراکی که کاملا شفاف است. علت این رنگ نیز وجود فلزات سنگین از جمله کروم و کادمیوم و یون آهن است که همگی رنگی سبز دارند.

نکته دیگر وجود رسوب زیاد گچی است زیرا فرایند تولید این اسید برگرفته از روش تر هست و در اثر مجاورت اسید سولفوریک و سنگ فسفاته تولید شده است که محصول جانبی سولفات کلسیم را به همراه دارد.

نکته دیگر وجود آرسنیک موجود در اسید فسفریک رازی است که میتواند موجب آلوده شدن آب و خاک گردد. پس حدالمقدور از آن برای مصارف کشاورزی استفاده نکنید.

اما بهترین مصارف برای این اسید حوزه آبکاری و پولیش کاری است و میتواند بعنوان خوراک ورودی خوراک دام نیز مورد استفاده قرار گیرد البته بعد از فرایند تصفیه آن.

خرید اسید فسفریک 85 درصد :

اسید فسفریک 85 درصد عمدتا در مصارف خوراکی مورد استفاده قرار میگیرد و کشور تولید کننده آن چین و بلژیک است .

از این محصول عمدتا در تولید نوشابه ها و نوشیدنی های مختلف استفاده میگردد.

اسید فسفریک 85 درصد خوراکی دارای 61 گرم p205 محلول است. این اسید هیچ گونه فلرات سنگینی ندارد و قابل استفاده در اکثر صنایع میباشد قیمت اسید فسفریک خوراکی در حال حاضر حدود 83000 تومان است.

بسته بندی این محصول بصورت گالن های 35 کیلویی و مخازن 1650 کیلوگرمی است.


برای خرید اسید فسفریک خوراکی و صنعتی از برند های چینی و رازی میتوانید با ما در شرکت کیمیا پژوهان آسیا در ارتباط باشید تا بهترین قیمت ها را دریافت نمایید.

شماره تماس مستقیم کارشناس ما : 09134562789


مشخصات محصول :

آنالیز اسید فسفریک چینی ( برای دریافت روی عنوان کلیک نمایید.)

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *